ZESPÓŁ SZKÓŁ W GORAJU

Przedszkole Samorządowe w Goraju

Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława

Sikorskiego w Goraju

ul.Bednarska 8, 23-450 Goraj   tel./fax 84 685 80 25 zsgoraj@wp.pl

 

ROK 2019 - 2020

Do widzenia Przyjaciele....

26 czerwca w Szkole Podstawowej im. Gen. Wł. Sikorskiego w Goraju odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020.

Była to uroczystość inna niż wszystkie ze względu na obostrzenia będące następstwem pandemii Covid-19.

W uroczystości wzięli udział jedynie uczniowie klas VIII, rodzice oraz grono pedagogiczne.

Pani dyrektor Elżbieta Różańska podziękowała nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za pracę i zaangażowanie, szczególnie
w czasie ostatnich miesięcy nauki zdalnej, z którą wszyscy musieli się zmierzyć z uwagi na pandemię.

Następnie wyróżniła uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, a ich rodzicom wręczyła listy gratulacyjne.

Uczniowie wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe, świadectwa z paskiem oraz stypendia. Były  też wpisy do ,, Złotej Księgi”,
a dla najlepszych statuetki.

 

Absolwentom  życzymy  dostania się do wybranych szkół, a uczniom i nauczycielom   udanych i  bezpiecznych wakacji.

Laureaci konkursu przedmiotowego "LEON"

 

22 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego Leon 2020, który odbył się 3 czerwca b.r. Jego celem jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, poszerzenie kompetencji językowych oraz rozwijanie postawy szacunku i tolerancji wobec różnych  kultur i przekonań. W tym roku uczniowie po raz pierwszy w historii konkursu pisali test on-line.

   Uczeń  kl. VII Jan Mazurek zdobył 9 miejsce na szczeblu krajowym, na 10 miejscu w kraju uplasowali się Michał Kołodziej z kl. IV  oraz Michał Fik z kl. VIb. zgodnie z regulaminem chłopcy uzyskali tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego Leon 2020. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach językowych.

 

 Świetny wynik uzyskali również Julia Sobczak kl. VIa i Filip Hucik kl. Va - oboje uplasowali się na 11 miejscu w kraju. Do zdobycia tytułu laureata zabrakło im zaledwie 1 punktu.

 

Uczniów do konkursu przygotowywały p. J. Widz i p. M. Bracha

 

„Wkręć się w pomaganie”

„Wkręć się w pomaganie”

 

   Wraz z końcem roku szkolnego przyszedł czas na podsumowanie akcji „Wkręć się w pomaganie”, prowadzonej na terenie Zespołu Szkół w Goraju wspólnie przez  Szkolne Koło „Caritas” i Samorząd Uczniowski.

   "Wkręć się w pomaganie”, to akcja o charakterze charytatywno- ekologicznym. Jej głównym celem jest pomoc drugiemu człowiekowi (nakrętki z tegorocznej akcji przekazaliśmy na leczenie Igi Pawelec) ale także propagowanie dbałości o środowisko naturalne.         

  Pomimo ograniczeń związanych z pandemią wspólnie udało nam się zebrać 350 kg, które zamiast na wysypisko śmieci trafiły do recyclingu.

 Koordynatorzy akcji p. J. Widz i p. A. Pić pragną bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję. Szczególnie słowa podziękowania kierujemy do rodziców i uczniów naszej szkoły, którzy przez cały rok szkolny pamiętali o zbiórce i przynosili do szkoły niekiedy bardzo ciężkie reklamówki pełne nakrętek. Dziękujemy również dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za udział w akcji, przychylne nastawienie i przymykanie oczu na wszechobecne worki i woreczki z nakrętkami.

   Mamy nadzieję, że w nowym roku szkolnym też będziecie z nami !!!

Finał Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "Mistrz Komputera"

Maciej Wołoszuk z klasy VIII został finalistą wojewódzkiego konkursu informatycznego "Mistrz komputera"

9.06.2020 r. odbył Finał XI Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA".
70 najlepszych uczniów z 39 szkół podstawowych z całego województwa rozwiązywało test online z pytaniami zamkniętymi.
Konkurs został objęty patronatem naukowym Rektora Politechniki Lubelskiej Pana prof. dr hab. inż. Piotra Kacejko.
Patronat honorowy sprawowali:
  • Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk
  • Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk
  • Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli
  • Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin

   W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych klas VI-VIII z całego województwa lubelskiego . Konkurs miał dwa etapy:

I etap – szkolny, który odbył się w naszej szkole 13 lutego 2020 r. o godz. 9.00. W konkursie wystartowali: Antonina Pawelec, Maciej Oleszczuk, Łukasz Próchno i Maciej Wołoszuk

II etap – wojewódzki (finał), Na tym etapie wśród 70 uczniów naszą szkołę reprezentowali Antonina Pawelec i Maciej Wołoszuk (uzyskali najwyższą liczę punktów w I etapie), odbył się 9 czerwca 2020 r. o godz. 11.00, gdzie Maciej Wołoszuk uzyskał tytuł finalisty.

    Gratulujemy Maćkowi oraz pozostałym uczestnikom konkursu z naszej szkoły wysokiej wiedzy z zakresu IT i życzymy dalszych sukcesów.

Podsumowanie III modułu projektu CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

 

 

 

Miło mi poinformować, że ukończyliśmy III moduł w Ogólnopolskim Projekcie Czytelniczym „Lekturki spod chmurki”. W tym module pracowaliśmy z lekturą „Wiersze dla dzieci” Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Uczniowie wykonywali zadania związane z wybranym wierszem. Uzupełniali metryczkę wiersza, zbierali informacje o poetach i wykonywali plakaty dotyczące autorów wierszy. W kolejnym zadaniu wybierali wiersz, który się im podobał i wykonywali kaligram do wiersza. Dziękuję tym, którzy zaangażowali się w trzeci moduł realizowany zdalnie. Otrzymaliśmy jako klasa potwierdzenie ukończenia III Modułu, certyfikat końcowy dla klasy 3, oraz dyplomy ukończenia realizacji projektu dla każdego ucznia. Kończymy przygodę z projektem, ale nie kończymy przygody z czytaniem lektur …

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam :)

 

" I LIKE ENGLISH" - PODSUMOWANIE INNOWACJI W NAUCZANIU JĘZYKA ANGIELSKIEGO IX 2019 - III 2020

lightbox

 

I like English!- Lubię angielski! - głównym celem programowym tej innowacji jest dążenie do poszerzenia zakresu nauczania zintegrowanego o edukację lingwistyczną, oraz rozpowszechnienia nauki języka angielskiego tak, aby język obcy stał się integralną częścią wielozmysłowego poznawania świata przez dziecko. Podczas nauki treści edukacji językowej pokrywają się z aktualnie realizowanymi treściami nauczania, skupionymi wokół kręgów tematycznych wyznaczonych przez podstawę programową. Zapewnia to uczniom maksimum kontaktu z językiem obcym dążąc do praktycznego integrowania treści, metod i celów nauczania w języku obcym i ojczystym. Realizacja innowacji wprowadziła dzieci w świat języka angielskiego dając podstawy kompetencji językowej i komunikacyjnej, umożliwiającej porozumiewanie się w języku angielskim. Innowacja wychodzi naprzeciw uczniom, którzy chcą i lubią poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.
Podczas zajęć realizowanych w ramach tej innowacji uczniowie klasy 2a tworzyli projekty, kartki okolicznościowe oraz pisali listy o swoich ulubionych zajęciach w czasie wolnym, przedstawiali swoje ulubione zwierzątka, pisali życzenia świąteczne oraz walentynkowe w języku angielskim. Zarówno listy, jak i wszystkie prace były wymieniane z uczniami klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej w Jaślikowie. Podczas realizacji zajęć uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań dzięki atrakcyjnym metodom aktywizującym oraz technikom multimedialnym. W kolejnych latach uczniowie będą mogli wykorzystać zdobyte umiejętności komunikacji i kontynuować korespondencję z rówieśnikami.
Autorem i realizatorem projektu w naszej szkole jest p. Marta Bracha.

"Czytam z klasą - lekturki spod chmurki" - podsumowanie II modułu

Uczniowie klasy 3

zakończyli realizację II Modułu Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Lekturki spod chmurki”. Tym razem naszym bohaterem został Cukierek, sympatyczny i psotny kotek z książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie”. Po poznaniu przygód małego kociaka uczniowie przystąpili do wykonywania zadań z Lekturnika. Opowiadali i ilustrowali wymyślone, nowe przygody Cukierka. W klasie zorganizowaliśmy konkurs czytelniczy, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie. W ramach realizowanego modułu zorganizowaliśmy spotkanie z panią weterynarz, które dostarczyło dzieciom cennych informacji o jej pracy i o tym, w jaki sposób należy opiekować się naszymi ukochanymi zwierzętami. Kolejnym zadaniem projektu była akcja charytatywna zbierania karmy dla podopiecznych Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Podaj Łapę”. Uczniowie, rodzice i nauczyciele okazali wielkie serce potrzebującym zwierzętom. Podsumowaniem naszej pracy z modułem „zwierzęce lekturki spod chmurki” był wyjazd do kina na film pt. „Doktor Dolittle”, który dostarczył

 wielu pozytywnych wrażeń.

 

 

Do zobaczenia w III module naszych lektur...

 

 

zapraszam do fotogalerii

http://www.zsgoraj.witrynaszkolna.pl/strona=Lekturki_spod_chmurki

XLIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje gminne

lightbox

 

     10 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje do powiatowego etapu konkursu wiedzy o pożarnictwie. 11 uczestników musiało się wykazać wiedzą o historii OSP i PSP, związaną z przepisami i zasadami ochrony przeciwpożarowej, znajomością materiałów łatwopalnych, oznaczeń sprzętu i urządzeń gaśniczych oraz dotyczącą pierwszej pomocy. Czołowe lokaty wywalczyli:

    grupa I - klasy IV - VI:

                                         1. Bartłomiej Kaproń      - kl. VIb

    2. Julia Sobczak            - kl. VIa

    3. Jakub Radomski        - kl. Vb

 

    grupa II - klasy VII - VIII:

                                         1. Natalia Malec         - kl. VII

                                         2. Maciej Wołoszuk    - kl. VIII

                                         3. Oliwia Ostrowska   - kl. VII

 

         Do etapu powiatowego awans wywalczyli zwycięzcy grup. Wiedzę uczestników oceniła komisja konkursowa, której przewodniczył aspirant PSP w Biłgoraju - p. Zbigniew Popowicz oraz pracownik UG w Goraju - p. Wioletta Kondrat. Fundatorem wartościowych nagród dla wszystkich, którzy przeszli przez eliminacje był Wójt Gminy Goraj - p. Antoni Łukasik.

     Gratulujemy wszystkim uczestnikom a Natalii i Bartkowi życzymy powodzenia w etapie powiatowym. Uczniów do konkursu przygotowywał p. M. Papierz.

Spotkanie z Pielęgniarzem

       W ramach zajęć z doradztwa zawodowego oraz poznawania zawodów naszych rodziców gościem przedszkolaków był pielęgniarz - tata Jagódki i Mateuszka Smagałów. 

     Pan Andrzej w służbowym stroju zaprezentował dzieciom podstawowy sprzęt medyczny oraz opowiedział

o ważnej roli służb medycznych w życiu człowieka. Następnie zwrócił uwagę na ważność higieny osobistej na zdrowie człowieka w szczególności dokładnego mycia rąk w związku z zagrożeniem epidemią  koronawirusa

w Polsce.

Dzieci miały możliwość zaobserwowania oraz wzięcia udziału w badaniu stetoskopem, mierzeniu temperatury oraz wykonaniu opatrunku. Asystentką pielęgniarza była pani Ewa, co usprawniło pracę przy tak dużej ilości ,,przedszkolnych pacjentów". 

 

 

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  

   

2 marca społeczność uczniowska naszej szkoły wzięła udział w apelu z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy WyklętychW rolę „żołnierzy niezłomnych” wcielili się uczniowie klas IV –VII. Występujący znakomicie wyjaśnili, na czym polegała walka żołnierzy podziemia antykomunistycznego oraz  przybliżyli postać rotmistrza Witolda Pileckiego. Odpowiednia scenografia, dobrane stroje, wiersze i teledyski zrobiły ogromne wrażenie na oglądających.

 

Uchwalenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest formą uczczenia walki i ofiary „żołnierzy wyklętych”. Obrazuje  także ból i cierpienie, jakiego doznawali przez wszystkie lata PRL.

 „Żołnierze Wyklęci” byli żołnierzami polskiego podziemia niepodległościowego, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego z bronią w ręku przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.  Walcząc z siłami nowego agresora, musieli  zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. 

 

 

„Że trwali mężnie do końca na straży wolności

Wybito im zęby, bandytami nazwano, połamano kości

Wrzucono do dołów z wapnem, przysypano śmieciami,

Opluto, skazano na hańbę i wieczną niepamięć.

 

Dzisiaj, po latach, prawda spod ziemi wyziera

Układa się w strofy pieśni o wielkich bohaterach

O Roju, Pileckim, Ince, Fieldorfie, Łupaszce...

Że zachowali się jak trzeba - w naszych sercach - na zawsze...”

Apel przygotowały p.Ewa Czajka, p. Lucyna Rożek.

Zajęcia krawieckie w świetlicy szkolnej

lightbox

Konkurs matematyczny MiMaK 2020

      

matematyka-konkursy

      Dnia 25 lutego odbył się w naszej szkole I etap regionalnego konkursu matematycznego MiMaK dla uczniów kl. III.

 Do etapu gminnego zakwalifikowali się: Błażej Śliczniak, Maja Dolecka i Oliwia Papierz. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorem konkursu jest LSCDN Oddział w Zamościu.

Igrzyska Dzieci w Mini Koszykówce

lightbox 

     24 lutego na hali sportowej Szkoły Podstawowej we Frampolu przeprowadzone zostały Międzygminne Igrzyska Dzieci w Mini Koszykówce. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w tej wszechstronnej dyscyplinie z rówieśnikami ze szkół z sąsiednich gmin. Drużyna dziewcząt wygrała pierwszy mecz z Turobinem a w drugim, po emocjonującej walce przegrała z zespołem Frampola i zajęła ostatecznie II miejsce. Chłopcy wygrali oba spotkania i awansowali na zawody powiatowe.

     Na rozegranych 2 dni później w Biłgoraju mistrzostwach powiatu nasi reprezentanci zmierzyli się z uczniami SP Biłgoraj nr 5, SP Majdan Nepryski i SP Smólsko. Po przegranym pierwszym meczu z gospodarzami zawodów 12:30 wygraliśmy 2 następne spotkania - 23:10 oraz 15:10. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy II miejsce i tym samym wywalczyliśmy wicemistrzostwo powiatu w mini koszykówce. Gratulacje!! Nasi reprezentanci to:

dziewczęta: Kapica Roksana (Kl. IV), Gąbka Julia, Kulasza Weronika, Ligaj Zuzanna, Misiura Wiktoria (Va), Gawda Wiktoria, Jamroży Magda (Vb), Fiedurek Alicja, Kondrat Martyna, Łazur Milena, Rożek Oliwia, Sobczak Julia, Stadnicka Natalia (Va), Pyda Wiktoria (Vb);

chłopcy: Gawda Bartek, Kołodziej Michał, Pić Damian (kl. IV), Sowa Maksymilian (Va), Pikul Bartek, Radomski Jakub (Vb), Blacha Karol, Fiedorek Bartłomiej, Habza Mateusz, Kozioł Mateusz, Rożek Paweł (VIa), Fiedurek Oskar, Gawda Mateusz (VIb).

     Zdjęcia z Igrzysk powiatowych dostępne są w naszej fotogalerii. Uczniów do zawodów przygotowywał p. Marek Papierz.

 

lightbox

 

Akcja „Pełna Miska dla Schroniska” zakończona sukcesem!!!

W lutym, na terenie naszej szkoły została przeprowadzona akcja charytatywna, która miała na celu wsparcie dla podopiecznych Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Podaj Łapę”. Uczniowie, rodzice i nauczyciele okazali wielkie serce potrzebującym zwierzętom. Dzięki pomocy pani Agnieszki Papierz zebrane dary zostały przewiezione i przekazane pani Marcie Pysz prezes stowarzyszenia. Uczniowie biorący udział w przekazaniu karmy mieli możliwość „poznania” zwierzaków.

 

lightbox

 

lightboxlightboxlightbox

 

 

WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPOMOGLI NASZĄ AKCJĘ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

Choinka w przedszkolu

Podsumowanie konkursu " My picture dictionary'

  W miesiącu styczniu odbył się w naszej szkole konkurs " My picture dictionary" przeznaczony dla uczniów klas I- III. Konkurs polegał na wizualnym zaprezentowaniu wybranego wyrazu w języku angielskim np. słowo 'coffee' można było ułożyć z ziarenek kawy.

   Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony uczniów. Do konkursu zgłoszono 24 prace. Najlepsze, nagrodzone można podziwiać na naszej stronie internetowej w zakładce 'Prace uczniów 2019/2020'.

   Celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego, promowanie talentów i zachęcanie uczniów do aktywnego udziału w życiu szkoły.

 

Jury w składzie: p. J.Widz, p. M. Bracha i p. E. Szumska oceniło oryginalność i estetykę wykonania prac oraz ich zgodność z regulaminem.

lightbox

 

 

I miejsce - Paulina Pecka kl. IIb, Natasza Sowa kl. Ib, Przemysław Stadnicki kl. Ib

 

II miejsce- Natalia Socha kl. Ia, Blanka Malec kl. Ia, Zuzanna Szumska kl. IIb

 

III miejsce-  Lena Franczak kl. Ia, Hanna Kiełbasa kl. Ib, Michalina Ostrowska kl. Ia

 

wyróżnienia: Lena Chorębała kl. IIa, Maja Hucik kl. Ib, Maksymilian Albiniak kl. Ib, Jagoda Habza kl. IIb, Oliwia Gzik kl. IIa, Bartłomiej Kulasza kl.IIb

 

 

 

Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie, którzy zajęli trzy czołowe miejsca otrzymają nagrody rzeczowe . Uczniowie wyróżnieni dyplomy.

 

 

Wyniki konkursu " Flaga państwa anglojęzycznego"

    W konkursie na najpiękniejszą flagę państwa anglojęzycznego udział wzieło 20 uczniów klas IV- VIII. Zadaniem uczestników było przygotowanie flagi jednego z wybranych krajów anglojęzycznych dowolną techniką plastyczną, w formacie A4. Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, rozwijanie zainteresowań językiem obcym oraz promowanie ich twórczości i kreatywności. 

   Jury w składzie: p.J. Widz, p.M. Bracha, p.E. Szumska oceniło oryginalność, estetykę prac oraz zgodność pracy z tematem. 

 

lightbox

Nagrody otrzymali :

I miejsce -Julia Sobczak kl.VIa, Maksymilian Sowa kl.Va, Miłosz Kwiecień kl. Va

 

II miejsce - Jakub Branewski kl. VIa, Mateusz Gawda kl. VIb

 

III miejsce - Wiktoria Misiura kl.Va

 

wyróżnienia - Jakub Klenk kl. Va, Alicja Fiedurek kl. VIa, Wiktoria Spólnik kl. VIa

 

Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie, którzy zajęli trzy czołowe miejsca otrzymają nagrody rzeczowe oraz ocenę cząstkową celującą z jezyka angielskiego. Uczniowie wyróżnieni dyplomy i ocenę cząstkową celującą z jezyka angielskiego.

 

Zdjęcia nagrodzonych prac można obejrzeć w zakładce prace uczniów 2019/2020.

Choinka klas młodszych

lightbox

Wycieczka do Biłgoraja

 19 lutego klasa III i II uczestniczyła w wycieczce do Biłgoraja,  którą rozpoczęliśmy od obejrzenia wystawy modelarskiej w Biłgorajskim Centrum Kultury, prezentującej przekrój modelarstwa przez wszystkie dziedziny - ląd, morze, powietrze. Uczniowie z bliska mogli przyjrzeć się sprzętowi spadochronowemu, modelom pojazdów cywilnych czy drona. Drugim punktem  programu wycieczki było kino -  film pt. „Doktor Dolittle”, który dostarczył wielu pozytywnych wrażeń. Następnie udaliśmy się do powerlandu na warsztaty kulinarne pieczenia pizzy. Dzieci wcieliły się w rolę kucharzy i przyrządziły swoje własne pizze z ulubionymi składnikami. Kiedy okrągłe przysmaki piekły się w gorącym piecu, uczniowie mieli czas na zabawę. Głodni przystąpili do degustacji. Nasze „łakomczuchy” zgodnie stwierdziły, że pizza była bardzo smaczna.

Teraz wykorzystają zdobyte na warsztatach kulinarnych doświadczenie i sprawdzą swoje umiejętności w domu przygotowując pizzę dla rodziców (oczywiście pod ich czujnym okiem).

 

 lightbox

 

zapraszam do galerii zdjęć http://www.zsgoraj.witrynaszkolna.pl/strona=Wycieczka_do_Bilgoraja

 

Zbiórka karmy!!!

PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA!!!!

 

W dniach 17.02.2020r. – 24.02.2020r. klasa III naszej szkoły w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęce lekturki spod chmurki” organizuje zbiórkę karmy dla psów i kotów podopiecznych Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami ,,PODAJ ŁAPĘ”.

 

Nie bądź obojętny i ,,podaj swoją łapę” przynosząc do szkoły karmę dla psa lub kota.

 

 

Ekstremalna Impreza na Orientację - Scorpion 2020

lightbox      W dniach 15. - 16.02.2020 r. na terenie naszej gminy odbyła się XIX Ekstremalna Impreza na Orientację - Scorpion 2020, której głównym organizatorem był Klub Imprez na Orientację PTTK Inochodziec Lublin a partnerami Gmina Goraj, Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, Urząd Wojewódzki w Lublinie, AZS Lublin oraz Lasy Państwowe. W imprezie wystartowało blisko 150 osób z terenu całej Polski, które pokonywały trasy o długości 10, 20 i 50km. Bazą noclegową, miejscem startu, mety i posiłku były obiekty Zespołu Szkół w Goraju.

      Zdjęcia z imprezy są do obejrzenia w naszej Galerii.

Etap szkolny wojewódzkiego konkursu informatycznego "Mistrz komputera" rozstrzygnięty!

  W XI Wojewódzkim Konkursie Informatycznym „MISTRZ KOMPUTERA” brali udział  chętni uczniowie z klasy VIII. I etap – szkolny, odbył się 13 lutego 2020 r. Najlepsze wyniki uzyskali: Antonina Pawelec (15p), Maciej Wołoszuk (14p), Łukasz Próchno (12p) i Maciej Oleszczuk (9p). Do kolejnego etapu  który odbędzie się 25 marca 2020 r. o godz. 15.15 w Szkole Podstawowej nr 28 w Lublinie awansowali: Antonina Pawelec i Maciej Wołoszuk.  

 Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu z naszej szkoły wysokiej wiedzy z zakresu IT i życzymy dalszych sukcesów.

Spotkanie z weterynarzem...

13 lutego gościliśmy w  naszej szkole panią Alicję Oleszek weterynarza z zawodu i jak się okazało z pasji do zwierząt. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III  oraz zaproszeni uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej w Radzięcinie w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Zwierzęce lekturki spod chmurki”. Pani  Alicja w ciekawy sposób opowiedziała o zawodzie, w którym pracuje. Wyświetliła dzieciom różne rasy psów i kotów, zaznajomiła z chorobami na które mogą zachorować nasi domowi pupile. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób zostaje się lekarzem weterynarii oraz jakimi narzędziami posługuje się weterynarz w swojej pracy. Chętni mieli również możliwość zaopiekowania się zranionym w łapkę misiem w formie maskotki. Dzieci za pomocą stetoskopu mogły posłuchać bicia serduszka i zabandażować zranioną łapkę misia. Wszyscy brali aktywny udział w spotkaniu, odpowiadali na pytania, a Ci najbardziej zasłuchani otrzymali nagrody przyniesione przez Panią weterynarz.

 

 

Serdecznie dziękujemy pani Alicji za poświęcony czas i dostarczenie nam wspaniałych przeżyć.

 

więcej zdjęć można zobaczyć w fotogalerii "lekturki spod chmurki"

Wycieczka na lodowisko w Lublinie.

 

  

 

We wtorek 11 lutego 2020 r. klasy VII i VIII pod opieką p. K. Papierz, p. L. Rożek,p.  A. Pić i p.  D. Wołoszuka udały się na lubelskie lodowisko. Celem wycieczki było propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach,  integracja zespołów klasowych oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Był to dla wielu osób sprawdzian swoich możliwości, mimo że niektórzy mieli po raz pierwszy na nogach łyżwy.

Można było zauważyć, że uczniowie dobrze  radzili sobie pod względem techniki i umiejętności. Nie obyło się jednak bez upadków, czasem przydała się koleżeńska pomoc. To była prawdziwa frajda, wszyscy bawili się znakomicie. Po wysiłku fizycznym był czas na odpoczynek w kinie, gdzie uczniowie obejrzeli film "Chłopiec i wilk". 

XI Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Goraj

lightbox

 

     9 lutego br. przeprowadzony został turniej piłki nożnej, który corocznie odbywa się w okresie zimowym na naszej hali sportowej. Jego organizatorami byli: Wójt Gminy Goraj, KS Metalowiec Goraj, Dyrekcja i Nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Goraju oraz Animatorzy Sportu Orlika. Patronat medialny nad imprezą objęła Gazeta Regionalna - Cebulanka.

Uczestniczyło w nim 44 osoby, które utworzyły sześć drużyn turniejowych. Turniej ten można uznać za nieformalne mistrzostwa naszej gminy i parafii w halowej piłce nożnej.
     Tegoroczna rywalizacja była bardzo emocjonująca. Było dużo bramek, efektownych zagrań, "kiwek", trików piłkarskich i parad bramkarskich. Niektóre spotkania rozstrzygały się w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry a finał był niesamowitym meczem, w którym szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną raz na drugą stronę. Tytuł mistrzowski wywalczyła po raz trzeci z rzędu drużyna "Juniory", która w finale pokonała zespół "SuperMariusz Reaktywacja" 5:4. Ostatnie miejsce na podium zdobył zespół "40+/-", który zwyciężył w małym finale drużynę "Adaś i Przyjaciele" i obronił tym samym 3. miejsce z ubiegłego roku.

 

KLASYFIKACJA ZESPOŁOWA:
1. JUNIORY
2. SUPERMARIUSZ REAKTYWACJA
3. 40 +/-
4. ADAŚ I PRZYJACIELE
5. JUNIORZY MŁODSI
6. MINISTARNTY

 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

 

Najlepszy bramkarz Turnieju:
1. ROŻEK PRZEMYSŁAW (JUNIORY)
2. DZWOLAK MARCIN (SUPERMARIUSZ REAKTYWACJA)
3. LIGAJ KRZYSZTOF (ADAŚ I PRZYJECIELE)

 

Najlepszy zawodnik Turnieju:
1. WLIZŁO DAMIAN (JUNIORY)
2. DZWOLAK MATEUSZ (SUPERMARIUSZ REAKTYWACJA)
3. MAKSIM MACIEJ (JUNIORZY MŁODSI)

 

Najlepszy strzelec Turnieju:
1. WLIZŁO DAMIAN (JUNIORY) - 7 bramek
2. DECYK MATEUSZ (SUPERMARIUSZ REAKTYWACJA) – 6
3. DZWOLAK MATEUSZ (SUPERMARIUSZ REAKTYWACJA) – 4
WITKO PATRYK (JUNIORY) - 4
4. SZEWCZAK TOMASZ (JUNIORY) - 3
OMIOTEK MATEUSZ (SUPERMARIUSZ REAKTYWACJA) - 3
MAKSIM MACIEJ (JUNIORZY MŁODSI) – 3

 

     Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanych zawodów. Zdjęcia z Turnieju dostępne są w naszej Galerii.
Konkurs czytelniczy

Czy mały pręgowany kotek może wywrócić czyjeś życie do góry nogami? Tak, jeśli tym kotem jest Cukierek! Nie dajcie się zwieść imieniu. To słodkie futrzane utrapienie ceni sobie swobodę i dobrą zabawę. A od kiedy stał się równoprawnym członkiem rodziny Marcela, na światło dzienne wyszły jego kolejne kocie talenty! Jakie? Najlepiej, jak Cukierek sam Wam o wszystkim opowie…

 

W ramach projektu edukacyjnego „Lekturki spod chmurki” odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klasy III. Konkurs dotyczył książki Waldemara Cichonia pt. „Cukierku, ty łobuzie”, którą dzieci czytały w szkole wraz z nauczycielem przez ostatnie dni.

 

Gratulujemy wygranym oraz wszystkim uczestnikom, którzy pokazują innym, że czytanie to wspaniała przygoda. A pani Krysi - naszej Pani od biblioteki bardzo dziękujemy za nagrody książkowe.

 

 

 

XLIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje szkolne

     7 lutego br. przeprowadzone zostały szkolne eliminacje do konkursu o tematyce pożarniczej. 21 uczestników zmagało się z pytaniami dotyczącymi historii OSP i PSP, przepisów i zasad ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Do następnego - gminnego etapu konkursu, w którym wezmą udział strażacy z biłgorajskiego oddziału Państwowej Straży Pożarnej zakwalifikowało się 11 uczniów:

     kategoria klas IV - VI: Radomski Jakub, Kotuła Wiktoria, Śliczniak Szymon (Vb), Sobczak Julia, Rożek Oliwia (VIa), Kaproń Bartek (VIb), Kulasza Weronika (Va);

     kategoria klas VII - VIII:  Wołoszuk Maciej (VIII), Malec Natalia, Stadnicki Hubert, Ostrowska Oliwia (VII).

     Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach.

 

lightbox lightbox

 

Międzygminne Igrzyska w Piłce Siatkowej

  lightbox   lightbox   

     6 lutego na naszej hali sportowej odbyły się Międzygminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej w kategorii rocznika 2005 - 2006 oraz 2007 - 2010, w których rywalizowali reprezentanci Szkół Podstawowych w Goraju, Frampolu i Turobinie. Ich celem była popularyzacja dyscypliny sportu - siatkówki, aktywności fizycznej oraz eliminacje do zawodów na szczeblu powiatu. Dla niektórych uczniów był to debiut na sportowych arenach, pozostali szlifowali swoje dotychczasowe umiejętności. Emocji było bardzo dużo, niektóre mecze nie kończyły się w regulaminowym wymiarze 25 pkt. i potrzebne były dodatkowe akcje do rozegrania aby wyłonić zwycięzców.

     Bardzo dobrze wypadły nasze młodsze i starsze dziewczęta, które zwyciężyły i awansowały na mistrzostwa powiatowe!! Chłopcy młodsi zajęli miejsce II a starsi III. W gronie reprezentantów znaleźli się:

dziewczęta młodsze (kl. IV - VI): Zuzanna Ligaj, Weronika Kulasza, Julia Gąbka (Va), Magdalena Jamroży, Wiktoria Gawda (Vb), Alicja Fiedurek, Martyna Kondrat, Milena Łazur, Oliwia Rożek, Natalia Stadnicka, Julia Sobczak (VIa), Wiktoria Pyda (VIb);

chłopcy młodsi (kl. IV - VI): Kacper Budzyński, Damian Pić (IV), Maksymilian Sowa (Va), Jakub Radomski, Bartłomiej Pikul (Vb), Bartłomiej Fiedorek, Kacper Kaproń, Paweł Rożek (VIa), Oskar Fiedurek (VIb);

dziewczęta starsze (kl. VII - VIII): Roksana Łagód, Martyna Pić, Julia Stręciwilk, Wiktoria Rekiel (VII), Wiktoria Dycha, Natalia Fiedurek, Julia Rożańska, Sylwia Żółw (VIII);

chłopcy starsi (kl. VII - VIII): Hubert Stadnicki, Sebastian Papierz, Marcin Gąbka, Maciej Banach, Wojciech Gawda, Maciej Wołoszuk, Łukasz Próchno, Mateusz Łazur.

     Uczniów do zawodów przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego: p.Agnieszka Pić, p.Dariusz Wołoszuk i p.Marek Papierz. Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Drużynowym Tenisie Stołowym

      lightbox

   31 stycznia w Lipinach Dolnych odbyły się powiatowe zawody sportowe w drużynowym tenisie stołowym w kategorii rocznika 2007 i młodszych. W grupie chłopców naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów: Bartłomiej Fiedorek i Paweł Rożek (obaj klasa VIa).  Po losowaniu nasi chłopcy zostali rozstawieni w parze z zawodnikami z SP Biłgoraj nr 4. Po wygranym 3:0 pierwszym pojedynku przegraliśmy z reprezentacją SP Smólsko 0:3 - jak się okazało późniejszymi zwycięzcami. W następnych pojedynkach po bardzo emocjonujących setach wygraliśmy 3:2 z SP Aleksandrów i przegraliśmy 1:3 z SP Hedwiżyn. W klasyfikacji końcowej zajęliśmy miejsce 7.-8. w gronie 11 startujących drużyn.

     Uczniów do zawodów przygotowywał p. Marek Papierz. Gratulujemy!

KONKURS "MŁODY EKONOMISTA, PRZYSZŁY FINANSISTA"

Znalezione obrazy dla zapytania: finanse gif

 

Po raz kolejny nasi wychowankowie wzięli udział w VI Międzyszkolnym Konkursie „MŁODY EKONOMISTA, PRZYSZŁY FINANSISTA”. Konkurs organizowany jest przez Szkolne Koło Młodego Ekonomisty Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim pod patronatem Banku Spółdzielczego w Janowie Lubelskim. Tematyka Konkursu obejmuje swoim zakresem zagadnienia z ogólnej wiedzy bankowej i wiedzy o społeczeństwie oraz przedsiębiorczości.

 

 

 

W I etapie konkursu uczestniczyło 5 uczniów klasy VIII.

Zwycięzcami zostali:

 

Maciej Oleszczuk

Antonina Pawelec

Łukasz Próchno

 

Powyżsi uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w II etapie finałowym konkursu w Janowie Lubelskim w środę 19 lutego.

Życzymy powodzenia!!!

ZIMA....A GDZIE JEST?

Zawsze jest urokliwa i mroźna. Bywa dokuczliwa. A kto? Zima. Nie zawitała do nas w tym roku tak, jak tego oczekiwaliśmy. Szkoda. Można ją za to spotkać w naszej wyobraźni. Zasypany śniegiem świat i beztroskie zabawy zimowe przedstawiły dzieci z kl. 0 - III w plastycznych pracach konkursowych "Świat w zimowej szacie". Oto nazwiska osób, których prace wyróżniono:

 

kl.0a - Pikul Anna, Żółw Julia, Pikul Artur, Łacek Paulina,

kl.Ia - Socha Natalia, Dłużniewska Agata, Ostrowska Michalina, Dziura Julia,

kl. Ib - Kiełbasa Hanna, Malec Antoni, Dolińska Amelia, Sowa Natasza,

kl. IIa - Kwiecień Anna, Pańko Zuzanna, Dragańczuk Amelia, Kapica Martyna,

kl. IIb - Brodaczewski Szymon, Marzec Zuzanna, Kaproń Karina, Świca Oliwia,

kl. III - Saniak Szymon, Śliczniak Błażej, Dolecka Maja, Papierz Oliwia.

GRATULUJEMY!

 

Prace zdobią szkolną galerię na górnym korytarzu a zwycięzcy cieszą się nagrodami. Konkurs zorganizowały panie E. Antolak i W. Smyl

 

Spotkanie z ciekawymi ludźmi

        31 stycznia w ramach zajęć z ciekawymi ludźmi gościliśmy w naszym przedszkolu mamę Kasi Siek pochodzącą z Filipin.

Pani Iris bardzo ciekawie opowiedziała dzieciom o swoim rodzinnym kraju. Wykorzystując zdjęcia przybliżyła dzieciom bogactwo krajobrazu, roślinności, zwierząt, obyczajów oraz pracy. Przedszkolaki z ciekawością słuchały opowieści. Na zakończenie mama Kasi zaśpiewała piosenkę w swoim ojczystym języku. Tematem piosenki był balonik. Dzieci wspólnie naśladowały historię balonika. 

                                                                            Bardzo dziękujemy !

 

 

  

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

     W styczniu grupy przedszkolne świętowały Dzień Babci i Dziadka. Krasnale przedstawiły Jasełka, Smerfy wystąpiły z repertuarem w stylu karnawałowym a Skrzaty zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Następnie był słodki poczęstunek i symboliczne upominki. Dzieci spisały się dzielnie, babcie i dziadkowie licznie przybyli toteż święto było wzruszające i udane.

 

 

 lightbox   lightbox   lightbox

Pasowanie na czytelnika

 

          

 

 

Dnia 4 lutego 2020r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas I  na czytelnika biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Posłuchali także fragmentu książki Lucyny Bednarek „Przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych). W uroczystości wystąpiły uczennice z klas szóstych i siódmej: Oliwia Ostrowska, Gabriela Gąbka, Julia Kaproń, Oliwia Rożek, Zuzanna Gąsior i Milena Łazur.

Następnie nowi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka szkolna dokonała pasowania „Wielkim Ołówkiem” każdego ucznia.

Na pamiątkę tego dnia każdy uczeń otrzymał breloczek Pasowania na czytelnika.

 

Szkolny konkurs historyczny

 Znalezione obrazy dla zapytania pieta      Znalezione obrazy dla zapytania bitwa pod grunwaldem     Znalezione obrazy dla zapytania król kazimierz

 

 30 stycznia w naszej szkole odbył się szkolny konkurs historyczny, w którym wzięli udział chętni uczniowie z klas V-VIII. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań historycznych oraz pogłębienie wiedzy z zakresu historii Polski i świata. Zakres wiedzy historycznej sprawdzanej na konkursie obejmował epokę starożytną, średniowiecze i nowożytność.

 

18 uczestników przez 45 minut rozwiązywało test. Zwycięzcami konkursu zostali:

 

I miejsce    Antonina Pawelec z kl. VIII

II miejsce     Sebastian Papierz z kl. VII

III miejsce   Łukasz Próchno z kl.VIII

 

Powyżsi uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Konkurs przygotowała p. Ewa Czajka

"Czytam z klasą - lekturki spod chmurki" - podsumowanie I modułu

 

 

   

    Czy książki muszą być nudne? Oczywiście, że nie! Aby rozbudzić u uczniów ciekawość literacką, rozwijać aktywność czytelniczą, klasa III przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego czytelnictwo wśród uczniów „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Projekt składa się z trzech modułów: I moduł – fikuśne lektruki spod chmurki, II moduł – zwierzęce lekturki spod chmurki, III moduł – polskie lekturki spod chmurki. W każdym z modułów klasa wybiera jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której wykonuje co najmniej cztery zadania.

 

    We wrześniu nauczyciel wprowadził dzieci w świat projektu, pokazując film o Plastelinowym Czytusiu, który zachęcił klasę do udziału w projekcie. Od początku uczniowie nie mogli doczekać się na wspaniałą przygodę z lekturami. Przygotowali również własne Czytusie z plasteliny, które będą im towarzyszyć przez cały projekt, a także lekturniki, w których dzieci będą opisywały lub ilustrowały daną lekturę.

 

    W ramach I modułu uczniowie wybrali książkę pt. „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej. Opowiadanie nie tylko uczy wartościowych postaw, ale również pokazuje, jak ważna jest wspólnota i przyjaźń, pozwala również na puszczenie wodzy fantazji, błądzącej wśród zielonych liści.

 

    Pierwszym zadaniem, które wykonali było przygotowanie w klasie kącika czytelniczego wraz z umieszczeniem w nim plakatu projektu. Kolejnym zdaniem było zaproszenie naszej Pani wicedyrektor Grażyny Kozibrzuch i starszych uczniów naszej szkoły do przeczytania fragmentów lektury. Następnym zadaniem związanym z lekturą było uzupełnienie lekturnika, a także zaprojektowanie i wykonanie zakładki do książki, która nawiązywała do przeczytanej lektury. Wiele radości sprawiło wspólne wykonanie makiety głównego bohatera książki oraz wspaniałe drzewo zachęcające do przeczytania książki przez innych uczniów naszej szkoły. Od stycznia uczniowie klas III przystąpią do realizacji kolejnego modułu projektu, tym razem skupiać się będzie on na zwierzęcych bohaterach.

Zapraszamy do galerii zdjęć „Lekturki spod chmurki” http://www.zsgoraj.witrynaszkolna.pl/strona=Lekturki_spod_chmurki

Spotkanie z leśniczym w naszym przedszkolu

     Nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość - Leśniczy Pan Tomasz Kulesza. Spotkanie odbyło się 9 stycznia, a jego celem było :

- zapoznanie dzieci z pracą leśnika,

- zachęcenie  do opiekowania się ptakami w okresie zimowym,

- pogłębianie wiadomości na temat ptaków,

- uświadomienie zagrożeń w środowisku przyrodniczym wynikającym ze strony człowieka.

     Leśniczy zaznaczył, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy. Wyjaśnił czym i jak prawidłowo dokarmiać ptaki. Uświadomił dzieciom jak ważne jest systematyczne dokarmianie w okresie zimowym. Podczas spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań, z której to okazji chętnie korzystały. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały woreczki z pokarmem dla ptaków, które będą systematycznie zawieszane w naszym ogrodzie przedszkolnym. Dodatkowo każde dziecko otrzymało zakładkę z wizerunkiem ptaków i  odblaski. Dzieci podziękowały i wręczyły gościowi drobny upominek za tak ciekawe spotkanie.

 

Szkolny Dzień Babci i Dziadka

lightbox

     

        9 stycznia 2020 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie uczniów klas 0-III. Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie.

       Na wstępie głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Różańska, która wskazując na ogromną rolę dziadków w wychowaniu dzieci i ich szczególne miejsce w rodzinie, złożyła wszystkim zgromadzonym gościom życzenia.

        Następnie zebrani obejrzeli góralskie jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Atmosferę podkreśliła stosowna dekoracja sceny, kostiumy aktorów i oczywiście muzyka chwytająca za serce. Uczniowie pochwalili się swoimi talentami aktorskimi oraz umiejętnościami muzyczno – wokalnymi.

       W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.

       Uroczystość przygotowały panie: L. Kawęcka, M. Okuniewska,  A. Socha, E. Antolak, W. Smyl, D. Sekrecka, U. Maksymiec, J. Gawda, S. Sobczak.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Zdjęcia z uroczystości są dostępne w zakładce: Fotogaleria SP

„Na góralską nutę” – jasełka szkolne

 

      

     20 grudnia mogliśmy przeżyć po raz kolejny Misterium Bożego Narodzenia z udziałem uczniów naszej szkoły i zaproszonych gości. Uczniowie Zespołu Szkół w Goraju powitali Dzieciątko Jezus, tym razem, po góralsku. Atmosferę zbliżających się świąt podkreśliła stosowna dekoracja sceny, kostiumy aktorów i oczywiście muzyka chwytająca za serce. Uczniowie pochwalili się swoimi talentami aktorskimi oraz umiejętnościami muzyczno – wokalnymi. Jasełka na tle pastorałek i kolęd oraz dialogów w gwarze góralskiej; w obecności Maryi, Józefa, aniołów i pasterzy wprowadziły widzów w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

 

A oto obsada przedstawienia:

 

Maryja – Julia Gąbka, Józef – Antoni Zdunek

Aniołowie: Gabriela Gąbka, Natalia Oleszek, Wiktoria Sulowska

Królowie: Filip Hucik, Maksymilian Sowa, Miłosz Kwiecień

Pasterze: Jakub Branewski, Bartłomiej Dziura, Kacper Kaproń, Patryk Kołodziej, Bartłomiej Kondrat, Kacper Mareczko,  Paweł Rożek

Górale: Nadia Okuniewska, Paweł Czajka

Dzieci: Maja Dolecka, Agata Gąbka, Maria Liwak, Justyna Mareczko

Solistki: Alicja Fiedurek, Zuzanna Gąsior, Weronika Kulasza, Oliwia Ostrowska, Amelia Rakuś, Julia Sobczak, Olga Sobstyl, Natasza Sowa

Góralscy muzykanci:

Skrzypce – Julia Kaproń

Akordeony: Bartłomiej Kaproń, Szymon Śliczniak

Narrator Michał Fik

Koordynatorki przedstawienia: p. L. Kawęcka, p. M. Okuniewska, p. A. Socha.

 

Zdjęcia można obejrzeć w folderze: Fotogaleria Sp - Jasełka

                                                                                             Dziękujemy, pozdrawiamy i życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!

Podsumowanie Kiermaszu Bożonarodzeniowego

 W dniach 11 - 13 grudnia  2019 r. odbył się w naszej szkole Kiermasz Bożonarodzeniowy. Uczniowie, rodzice i nauczyciele wykonali mnóstwo przepięknych ozdób świątecznych.

       Dochód z ich sprzedaży wyniósł 2500 zł  i został w całości przekazany Fundacji charytatywnej "Siepomaga" na leczenie Piotra Kozaka. Wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcję serdecznie dziękujemy. 

 

lightbox

Wizyta Mikołaja i Śnieżynek

lightbox

 

 Mikołaj i Śnieżynki 

 

 Tradycyjnie w okresie przedświątecznym w murach naszej szkoły pojawił się św. Mikołaj.  Odwiedził on wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Goraju. W towarzystwie śnieżynek Mikołaj wędrował od klasy do klasy, pozdrawiał uczniów, częstował słodyczami. Aby otrzymać słodki upominek każda z klas musiała zaśpiewać swoją ulubioną kolędę lub piosenkę świąteczną. Chętni uczniowi mogli zaprezentować swoje zdolności wokalne solo lub zagrać na skrzypcach czy akordeonie. Było barwnie, wesoło, dużo śmiechu i dobrej zabawy.

   Wizytę Mikołaja przygotował Samorząd Uczniowski  pod opieką p. J. Widz i p. A. Pić. W rolę Mikołaja i śnieżynek wcielili się: Maciej Wołoszuk, Julia Różańska, Wiktoria Dycha kl. VIII oraz Kornelia Maksim i Wiktoria Rekiel kl. VII.

OGÓLNOPOLSKA MIĘDZYSZKOLNA WYMIANA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

        lightbox   lightbox

   Już po raz trzeci z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wzięliśmy udział w ogólnopolskiej, międzyszkolnej wymianie kartek świątecznych. 60 uczniów z klasy VIa, VII i klasy VIII własnoręcznie wykonało kartki a nastepnie wypełniło je życzeniami w języku angielskim. W tym roku kartki powędrowały do Gdańskiej Szkoły Szermierki, Szkoły Podstawowej w Brzostkowie( województwo świętokrzyskie)  oraz do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Szefera w Mielcu ( woj. małopolskie).

Uczniowie tych szkół również przygotowali kartki, które tuż przed świętami otrzymali nasi uczniowie.

    Taka wymiana pozwala na kultywowanie tradycji świątecznych. Dzięki niej mogliśmy również wykorzystać w praktyce to, czego uczymy się na języku angielskim.

Akcję wymiany kartek zorganizowała i koordynowała p. J. Widz

KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY ROZSTRZYGNIĘTY !!!

lightbox

Wielu uczniów naszej szkoły przystąpiło do konkursu na kalendarz adwentowy. Wykonane prace mają różne formy,są kolorowe, wszystkie przypominają o nadchodzących tuż tuż Świętach Bożego Narodzenia, a dodatkowo opisane są w języku niemieckim bądź angielskim . Niezmienne jest w nich jednak to, że wszystkie one wyposażone są w niespodzianki: słodycze, kolorowe drobiazgi, obrazki, itp. Wszystko to ukryte jest pod małymi okienkami oznaczonymi numerkami od 1 do 24. Numerki te symbolizują poszczególne dni Adwentu - czyli czasu oczekiwania na Boże Narodzenie.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce zdobyła praca Maksa Sowy z kl. Va

II miejsce – projekt Weroniki Kulaszy z kl. Va,

III miejsce – praca Miłosza Kwietnia z kl. Va.

Wszystkie prace urzekały fantazją, pomysłowością i perfekcjonizmem wykonania, dlatego komisja postanowiła dodatkowo przyznać jeszcze wyróżnienia:

  1. Julia Jagusztyn kl. Va
  2. Maja Próchno kl. Vb
  3. Jakub Klenk kl. Va
  4. Dominik Dragańczuk kl.Vb
  5. Wiktoria Gawda kl. Vb

Zwycięzcom gratulujemy, zaś pozostałych uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach językowych. Wszystkich natomiast zapraszamy na mini - wernisaż prac na korytarzu na parterze SP.

Konkurs zorganizowała p. Marta Bracha

 

Zdjęcia prac są dostępne w folderze -Prace uczniów.

 

Wyróżnienie dla Oliwii na XI Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych

lightbox   

    11 grudnia 2019 r. dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w eliminacjach XI Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Piosenek Świątecznych ' Gaudium". Oliwia Ostrowska oraz Sylwia Żółw  zaprezentowały utwory w języku angielskim i polskim.  Jury Festiwalu doceniło wykonanie Oliwii , która za interpretację piosenki w języku angielskim " Santa Baby" otrzymała wyróżnienie .

    Festiwal ma na celu kultywowanie tradycji śpiewania kolęd, propagowanie nauki języków obcych i promowanie młodych talentów. 

Uczestnikami festiwalu byli soliści i zespoły z województwa lubelskiego, którzy zaprezentowali jeden utwór w wybranym języku: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim lub rosyjskim.

 


 Uczennicę do konkursu przygotowała p. J. Widz.

Prace z historii

    W listopadzie chętni uczniowie klas V-ych realizowali projekt z historii pt. "Świat starożytnych Greków". Można było wykonać plakat lub makietę na następujące tematy: teatr grecki, świat bogów greckich, igrzyska olimpijskie.

 

Poniżej zdjęcia przedstawiające efekt pracy uczniów.

 

 

OZDOBY BOŻONARODZENIOWE - KONKURS

 

      Dnia 9 grudnia 2019r. podsumowano konkurs na ozdobę bożonarodzeniową wykonaną własnoręcznie. Na konkurs przygotowano mnóstwo przepięknych prac, w których wykonanie włożono wiele czasu, trudu i poświęcenia. Wszystkim artystom, niezależnie od wieku, składamy serdeczne podziękowania. Jesteście prawdziwymi Aniołami.

 

Komisja konkursowa w składzie: p. dyrektor Grażyna Kozibrzuch, p. Krystyna Papierz i p. Agnieszka Socha przyznała następujące wyróżnienia w trzech kategoriach:

 Uczniowie kl. 0 – III

  1. Zuzanna Maciąg kl. 0
  2. Miłosz Batorski kl. 0
  3. Natalia Socha kl. 1a
  4. Agata Dłużniewska kl. 1a        
  5. Maja Szarlip 1b
  6. Antoni Malec 1b
  7. Michalina Maciąg 2a
  8. Lena Chorębała 2a
  9. Jagoda Habza 2b
  10. Szymon Brodaczewski 2b
  11. Oliwia Kołodziejczyk kl. 3
  12. Oliwia Papierz kl. 3     

Uczniowie kl. IV – VIII

  1. Wiktoria Misiura kl. 5a
  2. Olga Sobstyl 5a
  3. Wiktoria Gawda 5b
  4. Klaudia Wąsik 5b
  5. Wiktoria Spólnik 6a
  6. Wiktoria Sulowska 6b

Rodzice naszych uczniów:

  1. p. Aneta Dziura
  2. p. Agnieszka Kuryło
  3. p. Monika Okuniewska
  4. p. Bożena Mazurek
  5. p. Justyna Pańko
  6. p. Barbara Sowa
  7. p. Anna Żółw

 

      Wymienione osoby otrzymają nagrody rzeczowe.

      Zdjęcia wyróżnionych prac można zobaczyć w zakładce „Prace uczniów 2019/20” i oczywiście na kiermaszu bożonarodzeniowym, na który serdecznie zapraszamy już w najbliższą środę. Nie może zabraknąć tych ozdób w naszych świątecznych domach, bo pieniądze z ich sprzedaży pomogą uratować życie młodego człowieka.

                                                                             Dziękujemy i zapraszamy!

 

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

lightbox

 

    9 grudnia na hali sportowej we Frampolu odbył się Mikołajkowy Turniej Indywidualnego Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Powiatowego Stowarzyszenia Sportu Szkolnego w kategorii rocznika 2009 i młodsi. W rozgrywkach wystartowali nasi reprezentanci: Wiktoria Misiura, Weronika Kulasza, Julka Gąbka i Maksymilian Sowa (klasa Va). Ich występ okazał się bardzo udany - Wiktoria, Weronika i Julka zajęły odpowiednio 2., 3. i 4. miejsce w grupie dziewcząt, natomiast Maks wywalczył 2. lokatę w gronie startujących chłopców. Prowadzona była również klasyfikacja zespołowa - w swojej kategorii zwyciężyły nasze dziewczęta i wywalczyły mistrzostwo powiatu!! Gratulacje.

    Zdjęcia z zawodów dostępne są w Galerii Szkoły Podstawowej. Uczniów do zawodów przygotowywał p. Marek Papierz.

Projekt " Profilaktyka nadwagi i otyłości"

5 grudnia rozpoczął się w naszej szkole projekt "Profilaktyka nadwagi i otyłości", w którym uczestniczą chętni uczniowie klas IV - VI. Projekt ten realizowany jest przez Stowarzyszenie „Klub XXI wieku” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Celem tego projektu jest zwiększenie świadomości dotyczącej ryzyka jakie niesie ze sobą nadwaga i otyłość oraz nabycie wiedzy w zakresie przeciwdziałania tym problemom wśród uczniów szkół podstawowych, dzięki kompleksowej interwencji edukacyjno - zdrowotnej. W ramach tego projektu przeprowadzone już zostały działania diagnostyczne. Uczniowie odbyli pierwsze spotkanie z dietetykiem i czekają ich jeszcze zajęcia z edukacji zdrowotnej, spotkanie z psychologiem oraz zajęcia praktyczne z trenerem, który pokaże w jaki sposób uczniowie będą mogli wykorzystać otrzymane w ramach uczestnictwa w tym projekcie narzędzia (maty, skakanki i piłki gimnastyczne).

 

 

Konkurs plastyczny "Kolory Niepodległości"

lightbox 

      Organizatorami Konkursu Plastycznego pt. „Kolory Niepodległości" są: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Zieliński, Wojewoda Lubelski oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Celem konkursu jest:

- przybliżenie postaci zaangażowanych w walkę o niepodległość,

- ukazanie różnych form obchodów rocznicy niepodległości w środowisku lokalnym,

- wspieranie postaw patriotycznych i szacunku dla symboli narodowych,

- podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej,

- popularyzowanie wiedzy o tematyce patriotycznej w formie plastycznej,

- kształtowanie inwencji twórczej, wyobraźni i wrażliwości artystycznej.

 

W dniu 29 listopada 2019r.  komisja konkursowa zakwalifikowała do etapu powiatowego prace następujących uczniów:

 

Przedszkole:

Kalina Widz – Smerfy

Zuzanna Maciąg – Starszaki

Lena Morzydusza – Starszaki

 

Klasy I – III

Natasza Sowa - kl. 1b

Malwina Gumienik - kl. 3

Maja Dolecka - kl. 3

 

Komisja przyznała również wyróżnienia następującym uczniom:

 

Przedszkole:

Starszaki: Magdalena Dańko, Oskar Kuryło, Oskar Krzos, Julia Żółw, Karolina Dolińska, Paulina Łacek, Sandra Fedec, Emilia Kołodziej, Michał Gąbka, Dagmara Małek

Smerfy: Karolina Widz, Marcelina Kalinowska, Julia Adamczyk, Jagoda Smagała, Mateusz Smagała

Krasnale: Wiktora Gąbka, Wiktoria Marczak, Oliwia Rekiel, Nina Paszko, Oliwia Spólnik

 

Szkoła Podstawowa:

Kl. 1a: Natalia Socha, Patrycja Żółw

Kl. 1b: Maja Szarlip, Eliza Kotuła, Hanna Kiełbasa

Kl. 2a: Julia Branewska, Lena Dragańczuk, Paweł Czajka

Kl. 2b: Oliwia Świca, Szymon Brodaczewski, Karina Kaproń, Jagoda Habza

Kl. 3: Martyna Niemiec, Oliwia Kołodziejczyk, Jakub Łukasik, Agata Gąbka

 

Wyżej wymienieni uczniowie otrzymają nagrody.

Wszystkim artystom gratulujemy!

 

Konkurs Historyczny "Wolna - Niepodległa"

29 listopada odbył się etap szkolny Konkursu Historycznego pt. "Wolna - Niepodległa".  Tematyka konkursu obejmowała zakres wiedzy dotyczący odzyskania przez Polskę niepodległości, lata 1914-1922. Wzięło w nim udział 4 uczniów z kl. VII-VIII, którzy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z 25 pytań. 

 

Na etapie szkolnym komisja wyłania dwóch laureatów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. W naszej szkole byli to:

Antonina Pawelec i Maciej Oleszczuk z kl. VIII.

Powyżsi uczniowie zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 12 grudnia w Biłgoraju.

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia na drugim etapie!

 Znalezione obrazy dla zapytania wolna niepodległa

Zabawa andrzejkowa w przedszkolu

    Zabawa andrzejkowa to dzień niezwykle emocjonalny dla przedszkolaków. Dziewczynki w pięknych sukniach, chłopcy w eleganckich koszulach od rana wypatrywały głównego gościa tego dnia. To animator - pan który wprowadził dzieci w taneczny rytm. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych zabawach i konkursach tanecznych.

Głównym celem balu była wspólna zabawa i integracja wszystkich grup przedszkolaków.


Andrzejki dla klas 0 - III

 

     Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.  W naszej szkole dn. 19.11.2019 r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Uczestniczyły w niej dzieci z klas 0 – III. Uczniowie tańczyli i bawili się w rytm muzyki, uczestnicząc w różnych konkursach. Największym uznaniem cieszyły się konkursy taneczne. Wzięły w nich udział całe klasy oraz pary. Wspólne zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.

 

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu i organizacji zabawy „andrzejkowej”.

 

   lightbox  lightbox  lightbox

WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS IV - V DO LUBLINA

       

        14 listopada odbyła się wycieczka kl. IV – V do Lublina. Pobyt w tym mieście zaczęliśmy od seansu w kinie Cinema City Plaza. Tam oglądaliśmy wzruszający film „Był sobie pies 2”. Pies Bailey dostaje od swojego ukochanego pana zadanie: ma opiekować się jego wnuczką, która wyjechała z matką do wielkiego miasta. Kolejne inkarnacje czworonożnego bohatera dostarczyły nam wiele radości, z kolei pożegnania wyciskały łzy i skłaniały do refleksji. Na szczęście temu wiernemu, psu udało się nie tylko pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, ale też pogodzić skłóconą rodzinę. 

        Po filmie, pod okiem przewodnika, zwiedzaliśmy Stare Miasto. Trasa wiodła od Placu Litewskiego przez Krakowskie Przedmieście do Bramy Grodzkiej. Przewodnik opowiadał o siedmiowiekowej historii miasta przeplatanej legendami, pokazywał najważniejsze zabytki. Niezapomniane wrażenie wywarła na nas podziemna trasa pod kamienicami Starówki, której kulminacyjnym punktem była multimedialna wizualizacja Wielkiego Pożaru Lublina z 2 czerwca 1719 r.

    Zwiedzanie zakończyliśmy na Podzamczu, skąd pojechaliśmy autokarem do parku trampolin Mania Skakania. Tam odbyła się niestandardowa lekcja wychowania fizycznego. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Goraja, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

 

Wycieczkę zorganizowała p. K. Papierz, a opiekę na wycieczce pełnili: p. E. Czajka, p. L. Kawęcka oraz p. M. Papierz.

Zdjęcia można zobaczyć w zakładce Fotogaleria

AKADEMIA Z OKAZJI 101 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada 2019 roku w naszym Zespole Szkół odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie z kl. 5-8 z wielkim artyzmem zaprezentowali montaż słowno -muzyczny z elementami inscenizacji. Wykonywane wiersze i pieśni patriotyczne, przepiękne stroje ludowe oraz nawiązujące do umundurowania wojskowego, a przede wszystkim postawa wykonawców wprowadziły nas w klimat obchodów Święta Niepodległości w naszej Gminie. Wszyscy poczuliśmy, że jesteśmy Polakami.  Uroczystość swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście:

Wójt Gminy Goraj Pan Antoni Łukasik

Proboszcz Parafii w Goraju Ks. Tadeusz Bastrzyk

Dyrektor GOK w Goraju Pani Marta Miszczak -Najda

Przewodnicząca Rady Rodziców ZS Pani Barbara Sowa

Ks. Paweł Krzaczek

Akademię przygotowali uczniowie kl. 5-8 Szkoły Podstawowej w Goraju pod kierunkiem Pani Krystyny Golec i Pani Marty Bracha.

Zdjęcia dostępne są w Fotogalerii SP-Akademia 11 listopada

 

 

 

lightbox

"Szkoła do hymnu!"

8 listopada o godz.11.11 wszyscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej oraz przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Goraju, wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi, wspólnie odśpiewali 4 zwrotki naszego hymnu narodowego, włączając się po raz drugi do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu!"Przedsięwzięcie to  jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Do udziału w akcji zostały zaproszone wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w Polsce oraz polskie szkoły za granicą.W tym roku "Mazurek Dąbrowskiego" zaśpiewało jednocześnie ponad 4 mln uczniów i 400 tys. nauczycieli z przeszło 20 tys. szkół w Polsce i placówkach zagranicznych!

8.11.2019 - g.11.11

 

Wizyta klasy VII i VIII w Państwowym Muzeum na Majdanku

lightbox   

7 listopada grupa 20 uczniów z klasy VII i VIII naszej szkoły wraz z grupą 13 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ładzie wyjechała na jednodniową wycieczkę do Lublina.

   Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie obozu na Majdanku, gdzie w latach 1941-1944 mieścił się hitlerowski obóz koncentracyjny.  Trasę rozpoczęliśy od przejścia od bramy głównej poprzez plac Rosengarten, łaźnie, komory gazowe, w których naziści zabijali ludzi przy użyciu cyklonu B. Na polu III mieliśmy okazję zwiedzić baraki obozowe i poznać warunki, w których żyli więźniowie - dorośli, młodzież i dzieci. Ogromne wrażenie zrobiło na wszystkich krematorium oraz „doły śmierci”, w których jednego tylko dnia uśmiercono 18 tysięcy osób, głównie pochodzenia żydowskiego. Opowieści przewodników i oglądane obrazy wywarły na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Wędrówka zakończyła się przy Pomniku Walki i Męczeństwa - Mauzoleum, któremu nadano kształt urny, w której złożono prochy więźniów Majdanka.

    Kolejnym punktem naszego wyjazdu była zabawa na trampolinach w „ Strefie wysokich lotów” i seans w filmowy w Cinema City. Organizatorem wyjazdu był ks. P. Krzaczek . Opiekę nad uczniami sprawowały p. M. Maksim i p. J. Widz.

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna

 

banner

       

Dwunastu uczniów naszej szkoły z klas V-VIII przystąpiło do Ogólnopolskiej Olimpiady  Mitologicznej. Celem olimpiady jest popularyzacja i poszerzanie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.

 

Test z poziomu 1 (klasy IV-VI szkoły podstawowej) pisało 11 uczestników, z poziomu 2 (klasy VII-VIII szkoły podstawowej) - jedna uczennica. Każdy test składał się  z 30 pytań i przyporządkowanych do nich czterech odpowiedzi, z których co najmniej jedna była prawidłowa.

Każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca, otrzyma dyplom uznania. Dla najlepszych przewidziano dyplomy grawerowane i laureata oraz atrakcyjne nagrody książkowe.

Olimpiady Olimpus umieszczane są w kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym.

Wyniki olimpiady zostaną ogłoszone w styczniu 2020 r.

Konkurs plastyczny ,,Jesienny pejzaż”

lightbox

,,Jesienny pejzaż”- różnobarwne korony drzew, spadające liście i owoce, deszczowe  lub słoneczne dni. Piękno barw jesieni stanowiło dla uczniów kl. I – III inspirację do wykonania konkursowej pracy plastycznej dowolną techniką w formie płaskiej. Powstały piękne, jesienne, różnobarwne krajobrazy.

Dnia 4 listopada 2019r. roku komisja konkursowa po wnikliwej analizie artystycznej prac przyznała następujące wyróżnienia:

Kl.1a:  Natalia Socha, Michalina Ostrowska, Bartłomiej Malec

 

Kl.1b:  Amelia Dolińska, Maja Hucik, Natasza Sowa

 

Kl.2a: Martyna Kapica, Michalina Maciąg, Oliwia Gzik

 

Kl.2b:  Jagoda Habza, Bartłomiej Woźnica, Oliwia Świca

 

Kl.3:  Maria Liwak, Oliwia Papierz, Maja Dolecka

 

Prace możemy podziwiać w szkolnej galerii na korytarzu.

ZWYCIĘZCOM JESZCZE RAZ SERDECZNIE GRATULUJEMY, A WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BARDZO DZIĘKUJEMY.

Organizatorami konkursu były panie: Urszula Maksymiec, Dorota Sekrecka, Maria Okuniewska.

 

Zdjęcia są dostępne w Fotogalerii SP - Konkurs plastyczny ,,Jesienny pejzaż”

Mistrzostwa Zespołu Szkół w Tenisie Indywidualnym

     W listopadzie odbyły się w naszej szkole rozgrywki sportowe w jednej z najbardziej popularnych dyscyplin indywidualnych - tenisie stołowym. W eliminacjach na szczeblu klasowym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas IV - VIII. W fazie finałowej wystartowało 40 zawodników, którzy rywalizowali w 4 kategoriach. Najlepsze wyniki osiągnęli:

 

Dziewczęta kl. IV - VI

Martyna Kondrat

6a

 1.

Wiktoria Misiura

5a

 2.

Magdalena Jamroży

5b

 3.

Chłopcy kl. IV - VI

Paweł Rożek

6a

 1.

Bartłomiej Fiedorek

6a

 2.

Maksymilian Sowa

5a

 3.

Dziewczęta kl. VII - VIII

Roksana Łagód

VII

 1.

Martyna Pić

VII

 2.

Angelika Góra

VIII

 3.

Chłopcy kl. VII - VIII

Mateusz Łazur

VIII

 1.

Wołoszuk Maciej

VIII

 2.

Krzysztof Bida

VIII

 3.

 

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach międzyszkolnych, które w najbliższym czasie odbędą się w Turobinie. Rozgrywki przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: p. Agnieszka Pić, p. Dariusz Wołoszuk i p. Marek Papierz.

Dzień Głośnego Czytania

 

"Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne czytaj im bajki".

 

 

Dnia  12.11.2019r. odbyła się w impreza czytelnicza, najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Uczniom klas I-III towarzyszyli sympatyczni bohaterowie :

  • borsuk Bartek
  • nietoperz Nikodem
  • dzięcioł Dominik
  • sarenka Hania

    To było wyjątkowe spotkanie z książką - zaproszeni goście - babcie i dziadkowie naszych dzieci czytali książkę Ireny Landau "Superdziadek". W ten sposób aktywnie  wspieraliśmy ogólnopolską akcję i inicjatywę na rzecz popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych.

Podsumowane zostały także konkursy organizowane przez bibliotekę szkolną.

Albert Einstein powiedział: "Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek.".

Warto więc czytać każdego dnia. Polecamy i zachęcamy!

 

Ślubowanie pierwszoklasistów

lightbox

 

Dnia 6 listopada 2019 br. w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. 34 pierwszaków z klasy IA i IB ubranych w stroje galowe z niecierpliwieniem oczekiwało najważniejszego dnia w życiu każdego ucznia . Aktu pasowania dokonała Pani dyrektor Elżbieta Różańska, a Pani wicedyrektor Grażyna Kozibrzuch wręczyła pamiątkowe dyplomy i pierwsze legitymacje szkolne. Pierwszaki pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Dzielnie odpowiadały na zadawane im pytania. Mali artyści byli nagrodzeni gromkimi brawami. Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych Urszula Maksymiec i Dorota Sekrecka.

Naszym pierwszoklasistom życzymy jak najlepszych wyników w nauce!

Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości oraz przygotowanie upominków i poczęstunku.

 

Zdjęcia są dostępne w Fotogalerii SP - Ślubowanie pierwszoklasistów

XX TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU

  23 października 2019 r. nasi młodzi piłkarze  (kl. V i VI, rocznik 2008) rywalizowali, w XX Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Impreza odbyła się  na boisku sportowym we Frampolu. Do rozgrywek przystąpiło 9 zespołów: Grupa A: Turobin, , Frampol, Majdan Nepryski , Rakówka; Grupa B:  Goraj, Biłgoraj , Tereszpol, Chmielek i Zamch. Nasi zawodnicy wysoko pokonali drużyny Chmieleka  (8:0) i Zamchu (3:0) oraz zremisowali pechowo (bramka samobójcza) z drużyną z Tereszpola 2:2. W meczu decydującym o zwycięstwie grupowym nasi zawodnicy ulegli bardzo dobrze dysponowanej drużynie z Biłgoraja (jak się później okazało zwycięzcy całego turnieju).

  Wszystkim młodym piłkarzom gratulujemy dobrego występu i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Skład zespołu: Rożek Paweł, Dragańczuk Dominik, Blacha Karol, Pikul Bartek, Radomski Jakub, Bugała Kacper, Jarosz Oskar, Mareczko Kacper, Kaproń Kacper, Sowa Maksymilian (bramkarz).

 

Wyniki wyborów do SU


lightbox

 

 

Dnia 24 października 2019 r. (czwartek ) odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Goraju oraz wybory opiekunów SU.

                

    W wyborach udział wzięli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Frekwencja wyniosła 81 %.

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja w składzie:  Julia Różańska kl. VIII, Sebastian Papierz kl. VII, Julia Sobczak kl. VIa oraz Julia Bida kl. VIb

 

  Do Zarządu SU weszli: Łukasz Próchno, Maciej Wołoszuk kl. VIII, Michał Fik kl. VIb, Wiktoria Rekiel kl. VII

   Opiekunami SU (tradycyjnie) zostały p. Agnieszka Pić i p. Jadwiga Widz

 

Aby poznać szczegółowe wyniki kliknij protokol_wybory_opiekun__SU_19.pdf        protokol_z_wyborow_do_rady_SU_19.pdf 

 

                                                                                          Sklad_SU_2019.pdf

Kolorowy dzień warzyw i owoców

W czwartek 17 października w przedszkolu królowały owoce i warzywa. Grupa Krasnale ubrana na czerwono przygotowała wierszyki, zagadki i piosenki. Smerfy w strojach pomarańczowych przyniosły różnorodne dania owocowo-warzywne, a zielone Skrzaty udekorowały salę kolorowym hasłem i rysunkami warzyw i owoców. Dzieci opowiadały o zdrowym odżywianiu, oglądały film edukacyjny i bawiły się wspólnie przy muzyce. Na zakończenie odbyła się degustacja wspaniałych przysmaków.  

 

 

Szkolne wybory do parlamentu

   Kolejny już raz nasza szkoła wzięła udział w programie „Młodzi Głosują” (jest to projekt realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej). Centrum Edukacji Obywatelskiej od wielu już lat zaprasza polskie szkoły do prowadzenia działań profrekwencyjnych przed wyborami. 

    Celem akcji „Młodzi głosują jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze.

     W ramach akcji „Młodzi głosują" 10 października uczniowie zorganizowali wybory do parlamentu.

Szkolna Komisja Wyborcza (Wiktoria Dycha, Julia Różańska, Łukasz Próchno i Maciej Wołoszuk) przygotowała salę do głosowania, urnę na głosy oraz listy wszystkich uczniów klasy 6a, 6b, 7 i 8. Uczniowie poszczególnych klas oddawali swoje głosy na wybrany komitet wyborczy.

 

Logotyp Młodzi GłosująLiczba osób uprawnionych do głosowania – 80.

Liczba osób, które oddały głos – 59.    

Frekwencja wyniosła więc 73,8 %.

 

Wyniki wyborów w naszej szkole:                               

                                                                                                  liczba oddanych głosów

 

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość                                                    4
KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni                                                 2
KW Prawo i Sprawiedliwość                                                                        44
KW Sojusz Lewicy Demokratycznej                                                              4
KW Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy                                      4

 

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w wyborach!

 

Wycieczka kl. I - III do Zamościa

   lightboxlightboxlightbox

    9 października odbyła się wycieczka do Zamościa, w której uczestniczyli uczniowie klas I – III naszej szkoły. Jesienną przygodę zaczęliśmy od seansu w kinie STYLOWY. Oglądaliśmy film „Angry Birds 2”. Gdy król świń Leonard knuje, jak pokonać ptaki następuje nieoczekiwany zwrot akcji. Pojawia się zagrożenie ze strony śnieżnej i lodowej wyspy orłów. Świnki i ptaki zaczynają współpracę, aby wspólnie uratować swoje domy i rodziny… Przez półtorej godziny bawiliśmy się doskonale, a jednocześnie uczyliśmy się, jak ważna w życiu jest zgoda i przyjaźń.

    Po filmie zwiedzaliśmy rynek Starego Miasta, zabytkowe kamienice z podcieniami oraz ratusz – główny obiekt tego placu. Był oczywiście czas na obiad i zakup pamiątek.

     Następny i docelowy punkt wycieczki to ZOO. Widzieliśmy tam zwierzęta egzotyczne, a wśród nich małpy, wielbłądy, dzikie „koty”, gady i ptaki. Dużo czasu spędziliśmy u zebr i żyraf. Wszystkie zwierzęta z wdziękiem i gracją pozowały do zdjęć. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałą przygodą, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Na koniec, pełni wrażeń, ruszyliśmy do Goraja, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice.

Kierownikiem wycieczki była pani W. Smyl, a opiekę nad grupą pełniły panie: U. Maksymiec, D. Sekrecka, E Antolak, M. Okuniewska,
L. Kawęcka, J. Widz i S. Sobczak.

Zdjęcia z wycieczki można zobaczyć w zakładce Fotogaleria Szkoła Podstawowa.

Akcja "Sprzatania Świata"

2 października 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Goraju wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata. Uczniowie klas VII - VIII porządkowali teren wokół szkoły, park oraz tern wokół kościoła i przy zalewie. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem "€žNie ś›miecimy -€“ sprzą…tamy -€“ zmieniamy"€.

Powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych.

2 października w Gromadzie odbyły się biegi w ramach Powiatowych igrzysk dzieci, młodzieży i licealiady w sztafetowych biegach przełajowych. W trzech kategoriach wiekowych w podziale na chłopców i dziewczęta wystartowało łącznie 364 uczniów. Zawodnicy reprezentowali szkoły z następujących miejscowości: Aleksandrowa, Biłgoraja, Czernięcina, Goraja, Korchowa, Księżpola, Majdanu Starego, Różańca, Soli, Tarnogrodu i Turobina. Głównym organizatorem eliminacji powiatowych było Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego w Biłgoraju we współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Wszystkim zawodnikom naszej szkoły gratulujemy awansu w rozgrywkach szkolnych i zakwalifikowania się do tych zawodów, a szczególnie reprezentacji dziewcząt, która wywalczyła III miejsce w powiecie.

Mistrzostwa Zespołu Szkół w Biegach Indywidualnych

     Na przełomie września i października br. przeprowadzone zostały wewnątrzszkolne zawody lekkoatletyczne, które miały na celu popularyzację biegania jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego oraz wyłonienie najlepiej biegających uczniów do reprezentacji szkoły na zawody międzyszkolne. Czołowe lokaty wywalczyli:

 

Dziewczęta kl. IV - VI

Pyda Wiktoria

6b

 1.

Gąbka Sandra

6b

 2.

Kondrat Martyna

6a

 3.

Chłopcy kl. IV - VI

Dragańczuk Dominik

5b

 1.

Radomski Jakub

5b

 2.

Fiedurek Oskar

6b

 3.

Dziewczęta kl. VII - VIII

Rożek Roksana

VIII

 1.

Różńska Julia

VIII

 2.

Góra Angelika

VIII

 3.

Chłopcy kl. VII - VIII

Próchno Łukasz

VIII

 1.

Wołoszuk Maciej

VIII

 2.

Saj Przemysław

VIII

 3.

 

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach powiatowych. Konkurs przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: p. Agnieszka Pić, p. Dariusz Wołoszuk i p. Marek Papierz.

WYJAZD DO LUBLINA

 

 

         Dnia 23 września 2019 roku zwyczajem lat ubiegłych 47 osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami wyjechali do Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie celem obejrzenia pokazów z fizyki i chemii.

Wykładowcy UMCS w czterech częściach tematycznych ruch obrotowy, prąd elektryczny, uff jak gorąco, i rezonanse zaprezentowali ciekawostki fizyczne opatrzone stosownym komentarzem z odrobiną humoru. Odważni uczniowie, wzięli czynny udział w prezentowanych doświadczeniach. Pokazy zostały przyjęte przez wszystkich uczestników entuzjastycznie!

         Następnym ważnym punktem wyjazdu było przejście do kina na film „Legiony”. To opowieść o młodych ludziach, którzy wchodzili w dorosłość w trudnych czasach i nie wahali się, by podjąć walkę o odzyskanie państwowości, bo zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia.   

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali opiekunowie Lucyna Rożek, Krystyna Jasińska,

Bronisława Gorzkowska i Dariusz Wołoszuk.

 

Uroczyste otwarcie nowej pracowni biologicznej

lightbox lightbox

 

26 września w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie pracowni biologicznej, której wyposażenie zakupiono ze środków pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach projektu „25 na piątkę z plusem! Konkurs dla szkół podstawowych dla uczczenia 25-lecia WFOŚ i GW w Lublinie”. Decyzją komisji konkursowej nasza Szkoła Podstawowa w Goraju, jako jedyna szkoła w powiecie biłgorajskim, uzyskała tytuł laureata i zdobyła nagrodę główną – 35 tysięcy złotych na wyposażenie pracowni, służącej szeroko pojętej edukacji ekologicznej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Kuratorium Oświaty: Lubelski Wicekurator Oświaty p. Piotr Szczepanik, p. Monika Żur Dyrektor Delegatury w Zamościu i p. Barbara Krawczyk st. wizytator  KO w Lublinie Delegatura w Zamościu, p. Grzegorz Grzywaczewski Wiceprezes WFOŚiGW  w Lublinie, p. Tomasz Zieliński poseł na sejm RP, p. Andrzej Szarlip  Starosta Biłgorajski,  oraz Wójt Gminy Goraj p. Antoni Łukasik, przewodniczący Rady Gminy p. Stanisław Kapica i pani Dyrektor Zespołu Szkół Elżbieta Różańska. Radę Rodziców reprezentowała pani Barbara Sowa. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali zaproszeni goście, a następnie pracownia została poświęcona przez wikariusza parafii ks. Pawła Krzaczka. Szczególnym punktem wydarzenia była prezentacja nowych pomocy dydaktycznych (w tym nieograniczonych możliwości sprzętu multimedialnego) przez zespół uczniowski i panią Agnieszkę Pić - nauczycielkę biologii, pod której kierunkiem uczniowie kl. VI b przygotowali nagrodzony film.

Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Goraju Elżbieta Różańska wyraziła wielką radość z faktu znalezienia się w zaszczytnym gronie 25 szkół w województwie lubelskim, które zostały uhonorowane tą wyjątkową nagrodą. Dodała, że nowoczesne i bogate wyposażenie pracowni biologicznej przyczyni się do wzrostu zainteresowania naukami przyrodniczymi  uczniów oraz uatrakcyjni proces lekcyjny. Pracownia biologiczna została doposażona we wspaniałe pomoce dydaktyczne poglądowe oraz multimedialne. To bezpośrednio wpływa na jakość i atrakcyjność pracy na lekcjach podczas realizacji podstawy programowej, a także wzbogaca formy zajęć pozalekcyjnych.

 

 

NOWE LAPTOPY DLA NASZEJ SZKOŁY !!!

lightbox lightbox

 

Nasza szkoła otrzymała pięć nowych laptopów, które Gmina pozyskała dzięki realizacji unijnego programu „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców gmin Polski Południowo-Wschodniej”. Przekazał je wójt Gminy Goraj pan Antoni Łukasik na ręce pani dyrektor w dniu uroczystego otwarcia pracowni biologicznej.

Wybory do SU

 

Uwaga uczniowie klas IV - VIII Szkoły Podstawowej !!! 

 

Przed nami wyboru do Samorządu Uczniowskiego i wybory opiekunów SU.

 

* każda klasa zgłasza 4 uczniów, którzy wezmą udział w wyborach ( zgodnie z regulaminem osoba kandydująca musi mieć minimum dobre zachowanie);

* spośród zgłoszonych kandydatów, ogół uczniów SP ( kl. IV- VIII) wybierze w tajnym głosowaniu swoich 13 przedstawicieli;

* 4 uczniów z najwyższą liczbą głosów wejdzie w skład Zarządu SU, pozostali w skład trzech sekcji: organizacyjno- reprezentacyjnej, kulturalno - oświatowej i informacyjnej;

* w tym roku wybierzecie również nowych opiekunów SU ( dwóch nauczycieli), którzy będą pełnili swoją funkcję przez kolejne dwa lata.

 

Zbieramy nakrętki

lightbox 

 ZAKRĘCONA AKCJA  TRWA - DOŁĄCZ DO NAS

 

 

   Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Goraju oraz Szkolne Koło Caritas  zapraszają wszystkich uczniów naszej szkoły do kontynuowania akcji zbierania zakrętek. Zakrętki mogą pochodzić z butelek po wodzie, napojach, oleju, kartonach z mlekiem i sokami itp.

   Jak w latach ubiegłych klasa, która zbierze najwięcej nakrętek dostanie z rąk pani dyrektor przechodni puchar.

 

Po raz kolejny celem naszej akcji jest pomoc Idze Pawelec, dziewczynce chorującej na padaczkę lekooporną.

 

   

Nie bądźmy obojętni, pomóżmy innym !

Akcję nadzoruje Samorząd Uczniowski.

Święto Przedszkolaka

Wszystkie dzieci, które wchodzą w skład społeczności przedszkolnej 20 września obchodziły swoje święto.

 

 

  

Konkurs plastyczny "Czytanie z pazurem"

Dnia 1.10.2019r. został rozstrzygnięty konkurs organizowany przez bibliotekę szkolną, którego celem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia estetyki, doskonalenie sprawności manualnych.

Na konkurs wpłynęło 35 prac.

 

Wyróżnienia w konkursie :

 

W kategorii kl. I

Michalina Ostrowska kl. Ia

Agata Dłużniewska kl. Ia

Natalia Socha kl. Ia

Patrycja Żółw kl. Ia

Maja Szarlip kl.Ib

Maksymilian Albiniak kl.Ib

Natasza Sowa kl.Ib

 

W kategorii kl. II

Michalina Maciąg kl.IIa

Lena Chorębała kl.IIa

Lena Dragańczuk kl.IIa

Szymon Brodaczewski – kl.IIb

Zuzanna Szumska kl.IIb

Bartłomiej Woźnica kl.IIb

 

W kategorii kl. III

Aleksandra Fiedurek

Patrycja Fiedurek

 

Gratulujemy wyróżnionym i życzymy powodzenia w innych konkursach.

Zdjęcia nagrodzonych prac znajdują się w zakładce Prace uczniów.

 

Lekcja historii w Bibliotece Pedagogicznej w Biłgoraju

                                                                                                                            

                                                                                         

Informacje w zakładce Biblioteka.

APEL Z OKAZJI 80. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

lightboxlightbox

 

19 września  odbył się w naszej szkole apel z okazji przypadającej w tym roku 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W przygotowanym przez uczniów z  klas V  - VIII pod kierunkiem  p. Marty Bracha i p. Ewy Czajka, montażu słowno – muzycznym przypomniane zostały wydarzenia: 1 września -rocznica napaści hitlerowskich Niemiec na Polskę, 17 września - zdradziecki atak Sowietów na Polskę,  przebieg wydarzeń tragicznego września. Uczniowie występujący w inscenizacji oddali również hołd walczącym i poległym w wojnie obronnej Polski 1939r, przypomnieli ofiarną postawę narodu polskiego podczas okupacji hitlerowskiej i sowieckiej i żołnierzy polskich , walczących na wszystkich frontach II wojny światowej. Mamy nadzieję że apel ten stał się kolejną „żywą lekcją” historii przybliżającą całej społeczności szkolnej wydarzenia z dziejów naszego kraju.

Zdjęcia z uroczystości są dostępne w Fotogalerii SP: 80. rocznica wybuchu II. wojny światowej.

Konkurs "Kiedy Goraj był miastem" rozstrzygnięty

lightbox

 

Komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs "Kiedy Goraj był miastem".  W kategorii "rysunek" zwycięzcami zostali:

I miejsce - Maja Dolecka kl.III

II miejsce - Oliwia Gzik kl. II a

III miejsce - Karolina Kaproń kl.III

Wyróżnienia: Malwina Gumienik kl.III, Paweł Czajka kl IIa, Martyna Niemiec kl. III, Adam   

                       Łacek kl.III, Patrycja Fiedurek kl. III, Oliwia Papierz kl.III, Lena Chorębala

                       kl. II a, Agata Gąbka kl. III i Zuzanna Marzec kl II b.

W kategorii "film" komisja konkursowa nie przyznała I, II,ani III miejsca.Przyznano dwa wyróżnienia: dla Macieja Oleszczuka z kl. VIII i Wiktora Sykuły -ubiegłorocznego absolwenta naszej szkoły.

Nagrody rzeczowe ,ufundowane przez p. Wójta Gminy Goraj i Radę Rodziców Zespołu Szkół w Goraju zostały wręczone na apelu szkolnym poświęconym 80. rocznicy wybuchu II. wojny światowej.

 

 

.lightbox

Prace są dostępne w fotogalerii szkoły -Kiedy Goraj był miastem. Serdecznie gratulujemy laureatom!

Ognisko klas V

lightbox

     12 września uczniowie klas V uczestniczyli w ognisku integracyjnym na Zastawiu. Pośród urokliwych pagórków, w środku małego lasu i w ciepłych promieniach słonecznych odbywało się pieczenie kiełbasek, ziemniaków oraz gry i zabawy terenowe. Humor, duża dawka energii i dużo uśmiechu towarzyszyły uczestnikom od pierwszych do ostatnich minut. Mamy tylko nadzieję, że po niektórych "terenowych przygodach" uczniowska garderoba będzie się jeszcze nadawała do użycia :)

     Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy - p.Marta Wykrętek i p.Marek Papierz oraz rodzice - p. Aneta Dziura, p.Monika Gajur i p. Grzegorz Kwiecień, którym dziękujemy za pomoc.

Narodowe Czytanie 2019

 

 

 

 

Uczniowie klas VI - VIII naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Zebrani mieli okazję zapoznać się z treścią noweli Elizy Orzeszkowej "Dobra pani". Uczniowie z uwagą słuchali czytających przedstawicieli nauczycieli i uczniów, którzy piękną interpretacją utworu zachęcali do uważnego śledzenia treści noweli. 

Swoje umiejętności zaprezentowali: Gabriela Gąbka, Julia Sobczak  i Michał Fik z kl. VIb, Martyna Jamroży i Natalia Stadnicka z kl. VIa, Oliwia Ostrowska z kl. VII, Sylwia Żółw i Maciej Oleszczuk z kl. VIII.

 

DOWOZY 2019/2020

DOWOZY DO ZESPOŁU SZKÓŁ– 3 KURSY

 OD 2 WRZEŚNIA PRZEZ CAŁY ROK 2019/2020

 

  1. Kurs  Hosznia - Jędrzejówka - Goraj Szkoła

7.15: Hosznia Ord. „Młyn”

7.18 Hosznia Abramowska I

7.20 Hosznia Abramowska II

7.28 Jędrzejówka

7.37 Albinów Mały

7.40 Wólka Abramowska

7.45 Goraj Szkoła

 

2. Kurs Gilów - Kondraty - Resztówka - Goraj Szkoła

7.18 Gilów I,

7.20 Gilów II

7.22 Hosznia Ord. „Szkoła”

7.24 Hosznia Ord.II

7.26 Kondraty I

7.28 Kondraty II

7.31 Kondraty III

7.36 Okręglak

7.41 Zagrody „835-Resztówka”

7.45 Goraj Szkoła

 

3. Kurs Zagrody –Goraj Szkoła

Miejscowość

7.23 Zagrody k. Sulowskiego

7.27 Zagrody Jaroszowa

7.30 Zagrody Krzakowa

7. 33 Zagrody Lipowa 835

7. 38 Zagrody Kowal 835

7. 41 Zagrody Koczwara 835

7.45 Goraj Szkoła

 

Rozwóz 2 września ok. 10.15 spod szkoły 3 autobusami w kierunkach jak dowóz rano.

1-Zagrody

2-Goraj –Wólka Abr. –przez Albinów- Jędrzejówka -Hosznia Abramowska- Hosznia Ord. Młyn –Goraj

3-Goraj- Okręglak – Kondraty –Hosznia Ord.- Gilów –Goraj

ROZWOZY OD 3 WRZEŚNIA

PO 5 LEKCJACH -1 AUTOBUS

1.południowy rozwóz 12.45: Goraj Szkoła-Zagrody –Goraj Szkoła

 

2.południowy rozwóz 13.10: Goraj Szkoła-Wólka Abramowska –Albinów Mały-Jedrzejówka - Hosznia Abramowska – Gilów- Hosznia Ordynacka-Kondraty - Goraj Szkoła

ROZWOZY PO 7 LEKCJACH -2 AUTOBUSY

3.popołudniowy rozwóz 14.30: Goraj Szkoła-Zagrody –Goraj

 

4.popołudniowy rozwóz 14.30: Goraj Szkoła-Wólka Abramowska –Albinów Mały-Jędrzejówka - Hosznia Abramowska – Gilów- Hosznia Ordynacka-Kondraty – Okręglak- Goraj

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )