Wewnątrzszkolny Konkurs Języka Niemieckiego
Komisja konkursowa podsumowała wyniki Wewnątrzszkolnego Konkursu wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Celami tego konkursu było rozwijanie zainteresowań uczniów językiem niemieckim i kompetencji przydatnych w nauce języków obcych, motywowanie uczestników konkursu do samodzielnej pracy, pogłębianie wiedzy uczniów o kulturze i realiach krajów obszaru niemieckojęzycznego ( Niemiec, Austrii, Szwajcarii , Liechtensteinu ), kształtowanie postawy szacunku wobec tradycji i kultury innych narodów, wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu ich talentów językowych.
Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów klas siódmych i ósmych – uczących się języka niemieckiego. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z kilkudziesięciu pytań szczegółowych, dotyczących kultury, historii, geografii, sztuki i realiów państw niemieckojęzycznych. Do zmagań przystąpiło 7 uczniów z klas siódmych. W konkursie można było zdobyć 120 punktów. Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Lena Chorębała 112 pkt
II miejsce – Nikola Marzec 71 pkt
III miejsce – Paweł Czajka 58 pkt
Nagrody rzeczowe i dyplomy zostaną rozdane na najbliższym apelu szkolnym. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów uczących się języka niemieckiego do uczestnictwa w konkursach językowych w następnym roku szkolnym.